Качалівська загальноосвітня школа I-II ступенів

В селі Качали школа була побудована в 1872. Про життя в Качалівській дореволюційній школі читаємо в шкільному альбомі,створеному в 1962 році, вчителем І. С. Ногою. Його рукою про дореволюційну школу записано : «В школі було всього 3 класи ,в яких навчалося всього 30 учнів. Навчав дітей грамоти один вчитель. Вчили Закон Божий , Псалтир, Часослов, арифметику, читання, чистописання. У школі довгий час працював учитель Онищенко Г.Ф. Школа розміщувалася в звичайній сільській хаті. Новий будинок школи був побудований у 1927 році.

У 1999 році його знесли, як санітарно небезпечний.

У 30 х роках в Качалівській ЗОШ було 8 класів,навчалося понад 100 учнів.

Трудові навички школярі набували працюючи в колгоспі, на шкільному квітнику, у гуртках.

До Великої Вітчизняної війни школу очолювали Кобусь В.І.,Зайченко В.В, Бухалова О.В.

Школа відновила роботу у 1943 році. У 1950 році директором призначили Малька Я.Г.

Учителем математики в 1953році почав працювати Нога І.С.

Він вів краєзнавчу роботу,ходив разом з учнями в походи історичними місцями.

З 1960 року педагогічний колектив школи очолював Н.Н.Кравчук. В цей час в школі починають працювати молоді вчителі : німецької мови Слухай Т.К., яка займалася краєзнавчою та пошуковою роботою і була громадським кореспондентом ; Слухай Г.Л., учитель української мови і літератури, яка залишається авторитетом для своїх вихованців. Учні школи листувалися з ветеранами та сім»ями загиблих воїнів під час Великої Вітчизняної війни.У 1980 році школу очолив Великий В.О.Людина чесна і принципова, інтелігентна. Уроки історії ,які він проводив були нестандартними. Він давав завдання дізнатися про свою родину, історичні події, пов»язані з Вітчизняною війною, про видатних земляків

Тимчасово у 1985-1986 році обов’язки директора виконувала Малько Т.К.У 1986 році керівником школи призначили Гарася С.В. При школі відкрили дитячий садок для малюків 4-6 років. Тут їх навчили читати, писати, лічити. У 1998 році школу перевели в приміщення сільського клубу. Кожен учитель зобов»язався відновити свій навчальний кабінет до нового навчального року. Гарні кабінети зробили вчителі біології, географії (Малько Т.К.), учитель історії (Сухомінський В.Г.), кабінет української мови (Слухай Г.Л.), учителі початкових класів (Яковенко Л.В., Гарбуза С.І., Кокальська Г.І.).

А з 2001 року директором школи стала Бондар Т.М.,молода та енергійна, яка велику увагу приділяє згуртуванню педагогічному колективу. За час функціонування школи здійснено 140 випусків. Базову освіту здобули 2154 випускники. Нині в школі працює 11 педагогів, з них 5 молодих спеціалістів. Якщо молодь іде до школи працювати, значить школа буде жити.

Кiлькiсть переглядiв: 9

Коментарi